Jak w ostatniej chwili powtórzyć materiał do matury z matematyki?

We wrześniu miałeś dobre chęci, w październiku rozpisałeś harmonogram przygotowań, w listopadzie musiałeś go zmienić. W grudniu święta, więc odłożyłeś powtarzanie do matury na styczeń, ale koniec semestru i ferie sprawiły, że nie zdążyłeś się wziąć do pracy… W lutym z nowym zapałem opracowałeś plan i już miałeś siadać do nauki, ale w marcu znów nadeszły święta i pokrzyżowały Ci ambitne plany. Nastał kwiecień, matura z matematyki za miesiąc… Jak w tak krótkim czasie powtórzyć cały materiał?

Sprawa jest trudna, ale nie beznadziejna. Oto trzy sprawdzone sposoby, które – realizowane łącznie – pomogą Ci nadrobić zaległości.

1. Zapisz się na intensywny kurs maturalny z matematyki

Przestań się łudzić, że poradzisz sobie sam. Ostatni miesiąc przed maturą to ostatnia szansa, by czegoś się nauczyć. Skoro przez 7 miesięcy nie udało Ci się zasiąść do nauki, nie ryzykuj! Zapisz się na intensywny kurs maturalny z matematyki – taki jak kurs last minute w Profi-Matura, na którym pod okiem nauczyciela egzaminatora powtórzysz cały materiał. Korzyści z takiego rozwiązania jest wiele:
• masz pewność, że wszystko zostało rozplanowane tak, by na żadne zagadnienie nie zabrakło czasu;
• uczysz się nie tylko przedmiotu, lecz także pracy z arkuszem maturalnym;
• nie musisz tracić czasu na samodzielne poszukiwanie materiałów – otrzymujesz je gotowe, w atrakcyjnej formie.

2. Znajdź dobrą bazę wiedzy

Na miesiąc przed maturą nie masz już czasu na wyszukiwanie informacji, porządkowanie ich i selekcjonowanie. Znajdź gotowe repetytorium – podziel jego zawartość przez liczbę dni, które zostały do matury, i codziennie czytaj wyznaczony fragment. Najlepiej, gdyby znalazła się w nim nie tylko teoria, lecz także były omówienia zadań – tak jak w opracowaniu zamieszczonym na platformie edukacyjnej Profi-Matura. Pełne omówienie zagadnień do matury z matematyki na poziomie podstawowym i na poziomie rozszerzonym jest tu bogato ilustrowane przykładowymi rozwiązaniami, wykresami, diagramami i uzupełnione ponad trzema tysiącami zadań do rozwiązania.

3. Rozwiązuj arkusze egzaminacyjne i konsultuj się z nauczycielem

Każda minuta poświęcona na praktyczne ćwiczenia jest na wagę złota – być może to, czego się dzięki nim nauczysz, uratuje Cię na maturze z matematyki. W razie problemów konsultuj się z nauczycielem – zaoszczędzi Ci to sporo czasu i nerwów. Pamiętaj też, że pedagog – zwłaszcza mający uprawnienia egzaminatora CKE – może uczulić Cię na czyhające w testach kruczki, których istnienia byś nawet nie przypuszczał.

Ze względu na krótki czas, który został na powtórki, najlepiej byłoby, abyś mógł – jak kursanci Profi-Matura – zwrócić się do nauczyciela zawsze, kiedy tego będziesz potrzebował. Jeśli jednak nie znajdziesz nikogo, kto by Ci pomógł w każdej chwili, spisz sobie pytania i poproś o pomoc na przykład swojego nauczyciela matematyki. Pamiętaj, że stawką jest Twoja przyszłość!